досвід |бер 18, 2020

#НашіСортують: Досвід роздільного збору ОСББ
Деміївка-В


Рубрика, в якій учасники нашої програми для ОСББ та будинків Києва діляться власним досвідом роздільного збору

Наша компанія вже декілька років співпрацює з приймальними пунктами, заготівельниками сировини та заводами. На початку року ми створили Програму роздільного збору для ОСББ і почали співпрацювати з першими будинками-партнерами в різних районах Києва. Спеціально для проекту були розроблені яскраві навчальні плакати та листівки, які безкоштовно отримав кожен будинок. Керівникам також рекомендували проводити збори, на яких мешканці могли ознайомитися з правилами сортування та дізнатися, як кожен здатний вплинути на загальний обсяг сміття.

У рубриці # НашіСортують ми будемо показувати киянам, як розділяти сміття на прикладі конкретних будинків. Через місяць ми розпитали правління ОСББ Деміївка-В про те: Чи виходить у мешканців будинку відповідально сортувати всі свої відходи? Як все організовано? А також про результати і плани на майбутнє?

Голосіївський 30-А, Б, В — сучасна багатоповерхова висотка на 198 квартир, яку відразу помічаєш, виходячи на вулицю з метро Деміївська. З її вікон відкривається вражаючий краєвид на місто та Голосіївський парк, що знаходиться лише в 5 хвилинах ходьби.


Як вирішили запровадити власний роздільний збір у будинку?

Спочатку було довге обговорення питання в Viber групі. І лише за згоди 60% мешканців рішення було прийняте. Адже сортування — це користь для навколишнього середовища і суспільства, можливість заробити.

Сортувальний майданчик ОСББ Деміївка-В
Спочатку будинок вирішив збирати лише пластикові пляшки та папір, адже їх більше та вони зручні в сортуванні. Тому придбали подвійний комбінований контейнер від Грінтер та встановили його в облаштованому майданчику поруч з сміттєвими баками. Згодом, отримавши перші позитивні результати, додали ще секцію для побутового пластику та скла.
Як інформуєте мешканців про нові заходи?
В групі будинку пишемо мотиваційні пости, викладаємо відео як сортувати, даємо щомісячні звіти про надходження коштів від цього проекту.

Як змінилися обсяги сміття в загальних контейнерах з початком сортування?
Вважаємо систему міського вивозу сміття недосконалою, платимо за кожного мешканця, і тому шукали іншого рішення. З початком сортування відходів в загальних баках стало менше десь на 20-25%.

Ваші враження про співпрацю з Грінтер та плани на майбутнє?
Результат був відразу. І в плані чистоти, і в фінансовому плані. В співпраці найбільше радує комунікація!

Ми уважно спостерігаємо за процесом і результат будинку нас радує. Для додаткової мотивації мешканців можна також обирати спільні цілі та разом вирішувати на що витрачати отримані від сортування кошти. Нехай це будуть нові лави для сидіння, квітники, або ж гойдалка для дитячого майданчику – це дійсно багатьох мотивує! Також радимо змінити умови вивозу загального сміття міським підрядником на оплату за кожен 1м³. Це дасть можливість економити до 30%, в результаті зменшення об'ємів відходів за рахунок відібраної сировини.

Напевно ви вже сортуєте, або ще зовсім про це не думали?
Розумію! Власне ми створили
Програму сортування для ОСББ та київських будинків саме для того, щоб ви могли дізнатися більше і все обміркувати. Запрошую до співпраці!
Анатолій Риженко
Керівник Грінтер

Дізнайтесь як організувати сортування у вашому будинку

Заповніть цю форму і ми зв'яжемося з вами для надання детальної інформації
Made on
Tilda